Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk ul. Zabytkowa 5 86-005 Przyłęki
 biuro@przyleki.com.pl
 792-614-770

Aktualności

Przeglądy kominiarskie

Już od kilku lat Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk organizuje obowiązkowe okresowe przeglądy kominiarskie. W br przeglądy wykona mistrz kominiarski Pan Bogusław Pik. Cena przeglądu tzn. czyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz wystawienie protokołu wynosi 55,00 złotych. Brak przeglądu z stosownym protokołem skutkuje w razie pożaru odmową wypłaty ubezpieczenia przez firmy ubezpieczeniowe. Terminy przeglądów: 16,17,23,27 wrzesień. Zainteresowanych mieszkańców proszę o uzgadnianie terminu i godziny z Panią Magdaleną Zuehlke tel. 792 614 794

Plac Zabaw już jest!

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności lokalnej w dniach 10-13 sierpnia 2016 roku został zrealizowany projekt budowa Placu Zabaw w Przyłękach. Koszt wyniósł 18 000,00 złotych brutto. Środki na wykonanie placu zabaw pozyskano m. innymi:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk 

- środki własne                                     2328,00

- zakup fantów i organizacja loterii          2650,00

- darowizna Firma Fristom                      1000,00

- darowizna Firma Drukservice                 600,00

- darowizna I.M. Ziębiccy                         500,00

- darowizna Dariusz Stachowski                200,00

suma                                                  7278,00

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

- z kawiarenki                                       1453,00

- darowizna od wych. p. Jarosława Szulca 269,00

suma                                                 1722,00

Sołectwo Przyłęki

- z funduszu sołeckiego na 2016 rok       5000,00

suma                                                 5000,00

Gmina Białe Błota

z środków własnych                             4000,00

projekt

geodezyjna mapa powykonawcza

wyrównanie terenu piaskiem

suma                                                4000,00

Łącznie                                           18000,00

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

IV Rodzinna Majówka Rowerowa już za nami...

Dnia 14 maja 2016 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało IV Rodzinną Majówkę Rowerową dla społeczności lokalnej.

Licznie przybyłych rowerzystów ok 160 osób powitali Prezes Stowarzyszenia pani Magdalena Zuehlke i Wójt Gminy Białe Błota pan Maciej Kulpa. Błogosławieństwa rowerzystom udzielił Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta . Obecny był również członek Zarządu Powiatu Bydgoskiego – pan Leszek Kuziak oraz pan Krzysztof Kocikowski  radny Gminy Białe Błota.

 

FESTYN RODZINNY Zaproszenie 11.06.2016

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Zarząd Stowarzyszenia

IV Rodzinna Majówka Rowerowa - 14 maja 2016 rok.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Przyłęk i okolic do udziału w corocznym rajdzie.

Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

Poniżej szczegółowy Regulamin Rajdu.

Plakat do pobrania w pdf

Regulamin do pobrania w pdf

 

Zarząd Stowarzyszenia

Życzenia Świąteczne na Wielkanoc

Nie umiem być srebrnym aniołem – ni gorejącym krzakiem – Tyle Zmartwychwstań już przeszło a serce mam byle jakie. I wiem, gdy łzę swoją trzymam Jak złoty kamyk z procy – Zrozumie mnie mały BARANEK Z najcichszej Wielkiej Nocy.

ks. Jan Twardowski „Wielkanocny pacierz”

III Orszak Trzech Króli oraz IV Nasze Przyłęckie Kolędowanie już za nami...

Tradycyjnie w dniu 6 stycznia - w święto Trzech Króli - w Przyłękach zorganizowano już po raz czwarty „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku’’ oraz trzeci Orszak Trzech Króli. Imprezę przygotowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk. Partnerami wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Parafia WNMP w Przyłękach oraz Sołectwo Przyłęki. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Wójt Gminy Białe Błota Maciej Kulpa, Proboszcz Parafii WNMP w Przyłękach ks. Zdzisław Lahutta, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego pani Alicja Włodarczak, Sołtys Przyłęk pan Paweł Zuehlke. Utrudzeni wędrówką Trzej Królowie przybyli na skrzyżowanie ulic Przysieckiego i Młyńskiej , gdzie oczekiwali ich licznie zgromadzeni mieszkańcy. Monarchów powitała prezes stowarzyszenia Magdalena Zuehlke. Królowie z czterema aniołami i mieszkańcami przeszli w orszaku do Kościoła Wniebowzięcia NMP, aby złożyć dary i hołd Dziecięciu. Przy żłobku kolędy i pastorałki śpiewali: Chór Assumpta z Przyłęk, Schola Nutki Niepokalanej Parafii WNMP w Przyłękach, Schola Unus Pectus z Parafii p.w. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu, Zespół pieśni i tańca Złote Łany z GCK w Białych Błotach. Na koniec specjalnie stworzony zespół Przyłęckich muzyków zaprosił do wspólnego śpiewu wszystkich zgromadzonych w kościele. Całość zakończyła się uroczystym wykonaniem kolędy „ Mędrcy świata” z udziałem Księdza Proboszcza Zdzisława Lahutty i wszystkich chórów. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk pani Magdalena Zuehlke podziękowała gościom, zespołom, osobom zaangażowanym w organizację uroczystości oraz licznie przybyłym mieszkańcom. Serdecznie zaprosiła Wszystkich na poczęstunek na boisko szkolne . Cieszy fakt , że Nasze wspólne kolędowanie stało się tradycją.

ZAPROSZENIE III Orszak Trzech Króli oraz IV Nasze Przyłęckie Kolędowanie

Serdecznie zachęcamy do udziału w III Orszaku Trzech Króli oraz IV Naszym Przyłęckim Kolędowaniu.

Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

Zarząd Stowarzyszenia

 

IV Powiatowa Mikołajkowa Niedziela Medyczna 6.12.2015 już za nami...

W dniu 6 grudnia 2015 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało IV Powiatową Mikołajkową Niedzielę Medyczną. Honorowym patronatem wydarzenie objął Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych oraz Wójt Gminy Białe Błota Maciej Kulpa. Z porad specjalistów tj. ortopedy, chirurga, kardiologa, laryngologa, neurologa, hematologa, internisty, specj. chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, pediatry, stomatologa korzystali mieszkańcy Gminy Białe Błota i Gminy Nowa Wieś Wielka. Ponadto przez cały czas dyżurowali dietetyk, protetyk słuchu, psycholog i pielęgniarki mierzące ciśnienie i cukier. Pierwszych 30 osób chorych na cukrzycę otrzymali darmowe glukometry. Dostępny był również Krwiobus RCKiK w Bydgoszczy. Krew oddały 34 osoby – 15,300 ml, oraz 8 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcje należy udać za bardzo udaną. Z roku na rok pozyskujemy coraz więcej specjalistów oraz większe zainteresowanie pacjentów. W sumie skorzystało ponad 200 osób. Do zobaczenia za rok.

Magdalena Zuehlke

Prezes Stowarzyszenia

 

Zaproszenie na Rajd Rowerowy z NADLEŚNICTWEM BYDGOSZCZ 26.09.2015

Informujemy o tworzonej w lasach Puszczy Bydgoskiej w ramach akcji „Wolność jest w naturze” trasie rowerowej. Zlokalizowana jest ona na terenach leśnych między drogą S10, a Bydgoskim Parkiem Przemysłowym. Składać się będzie z trzech pętli, krótkiej, średniej i długiej, o różnym stopniu trudności. Wszystkie mają swój początek i koniec przy „Barze u Koguta”, na końcu drogi serwisowej równoległej do S10. Serdecznie zapraszamy na otwarcie trasy, które odbędzie się 26 września o godzinie 10.30 na parkingu „U Koguta”. W ramach imprezy planowany jest przejazd uczestników wytyczonymi trasami, konkursy przyrodniczo-ekologiczne z nagrodami, a na zakończenie wspólne ognisko i poczęstunek. Impreza ma charakter otwarty, zgłoszenia uczestnictwa wysyłane na adres jaroslaw.chlad@torun.lasy.gov.pl przyjmowane są do 18.09.2015 r. Więcej informacji oraz mapka z zaznaczoną trasą pojawią się wkrótce na stronie internetowej Nadleśnictwa Bydgoszcz. Proszę o rozpropagowanie powyższej informacji na prowadzonych przez Państwa forach i stronach internetowych. Mam nadzieję, że wytyczona przez nas trasa ułatwi bydgoskim rowerzystom poznawanie uroków Puszczy Bydgoskiej.

Darz Bór

Jarosław Chłąd

Nadleśnictwo Bydgoszcz

następne >>
Wszystkie prawa zastrzeżone - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PrzyłękStrona wykonana przez doNETA.pl