Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk ul. Zabytkowa 5 86-005 Przyłęki
 biuro@przyleki.com.pl
 792-614-770

Aktualności

III Orszak Trzech Króli oraz IV Nasze Przyłęckie Kolędowanie już za nami...

Tradycyjnie w dniu 6 stycznia - w święto Trzech Króli - w Przyłękach zorganizowano już po raz czwarty „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku’’ oraz trzeci Orszak Trzech Króli. Imprezę przygotowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk. Partnerami wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Parafia WNMP w Przyłękach oraz Sołectwo Przyłęki. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Wójt Gminy Białe Błota Maciej Kulpa, Proboszcz Parafii WNMP w Przyłękach ks. Zdzisław Lahutta, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego pani Alicja Włodarczak, Sołtys Przyłęk pan Paweł Zuehlke. Utrudzeni wędrówką Trzej Królowie przybyli na skrzyżowanie ulic Przysieckiego i Młyńskiej , gdzie oczekiwali ich licznie zgromadzeni mieszkańcy. Monarchów powitała prezes stowarzyszenia Magdalena Zuehlke. Królowie z czterema aniołami i mieszkańcami przeszli w orszaku do Kościoła Wniebowzięcia NMP, aby złożyć dary i hołd Dziecięciu. Przy żłobku kolędy i pastorałki śpiewali: Chór Assumpta z Przyłęk, Schola Nutki Niepokalanej Parafii WNMP w Przyłękach, Schola Unus Pectus z Parafii p.w. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu, Zespół pieśni i tańca Złote Łany z GCK w Białych Błotach. Na koniec specjalnie stworzony zespół Przyłęckich muzyków zaprosił do wspólnego śpiewu wszystkich zgromadzonych w kościele. Całość zakończyła się uroczystym wykonaniem kolędy „ Mędrcy świata” z udziałem Księdza Proboszcza Zdzisława Lahutty i wszystkich chórów. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk pani Magdalena Zuehlke podziękowała gościom, zespołom, osobom zaangażowanym w organizację uroczystości oraz licznie przybyłym mieszkańcom. Serdecznie zaprosiła Wszystkich na poczęstunek na boisko szkolne . Cieszy fakt , że Nasze wspólne kolędowanie stało się tradycją.

ZAPROSZENIE III Orszak Trzech Króli oraz IV Nasze Przyłęckie Kolędowanie

Serdecznie zachęcamy do udziału w III Orszaku Trzech Króli oraz IV Naszym Przyłęckim Kolędowaniu.

Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

Zarząd Stowarzyszenia

 

IV Powiatowa Mikołajkowa Niedziela Medyczna 6.12.2015 już za nami...

W dniu 6 grudnia 2015 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało IV Powiatową Mikołajkową Niedzielę Medyczną. Honorowym patronatem wydarzenie objął Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych oraz Wójt Gminy Białe Błota Maciej Kulpa. Z porad specjalistów tj. ortopedy, chirurga, kardiologa, laryngologa, neurologa, hematologa, internisty, specj. chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, pediatry, stomatologa korzystali mieszkańcy Gminy Białe Błota i Gminy Nowa Wieś Wielka. Ponadto przez cały czas dyżurowali dietetyk, protetyk słuchu, psycholog i pielęgniarki mierzące ciśnienie i cukier. Pierwszych 30 osób chorych na cukrzycę otrzymali darmowe glukometry. Dostępny był również Krwiobus RCKiK w Bydgoszczy. Krew oddały 34 osoby – 15,300 ml, oraz 8 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcje należy udać za bardzo udaną. Z roku na rok pozyskujemy coraz więcej specjalistów oraz większe zainteresowanie pacjentów. W sumie skorzystało ponad 200 osób. Do zobaczenia za rok.

Magdalena Zuehlke

Prezes Stowarzyszenia

 

Zaproszenie na Rajd Rowerowy z NADLEŚNICTWEM BYDGOSZCZ 26.09.2015

Informujemy o tworzonej w lasach Puszczy Bydgoskiej w ramach akcji „Wolność jest w naturze” trasie rowerowej. Zlokalizowana jest ona na terenach leśnych między drogą S10, a Bydgoskim Parkiem Przemysłowym. Składać się będzie z trzech pętli, krótkiej, średniej i długiej, o różnym stopniu trudności. Wszystkie mają swój początek i koniec przy „Barze u Koguta”, na końcu drogi serwisowej równoległej do S10. Serdecznie zapraszamy na otwarcie trasy, które odbędzie się 26 września o godzinie 10.30 na parkingu „U Koguta”. W ramach imprezy planowany jest przejazd uczestników wytyczonymi trasami, konkursy przyrodniczo-ekologiczne z nagrodami, a na zakończenie wspólne ognisko i poczęstunek. Impreza ma charakter otwarty, zgłoszenia uczestnictwa wysyłane na adres jaroslaw.chlad@torun.lasy.gov.pl przyjmowane są do 18.09.2015 r. Więcej informacji oraz mapka z zaznaczoną trasą pojawią się wkrótce na stronie internetowej Nadleśnictwa Bydgoszcz. Proszę o rozpropagowanie powyższej informacji na prowadzonych przez Państwa forach i stronach internetowych. Mam nadzieję, że wytyczona przez nas trasa ułatwi bydgoskim rowerzystom poznawanie uroków Puszczy Bydgoskiej.

Darz Bór

Jarosław Chłąd

Nadleśnictwo Bydgoszcz

Już po wyborach...

W dniu 9 czerwca 2015 roku podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk podsumowano działalność za lata 2012-2015 oraz wybrano nowe władze stowarzyszenia:

Zarząd:

Prezes - Magdalena Zuehlke

V-ce Prezes - Izabella Wójcik

V-ce Prezes - Małgorzata Zuska

Sekretarz - Małgorzata Komórek

Skarbnik - Artur Wierzbiański

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący - Marianna Kacprzak

Sekretarz - Jarosław Szulc

Członek - Aleksandra Juszkiewicz - Żyła

 

Serdecznie Wszystkim gratulujemy!!!

 

 

Festyn Rodzinny w 100 rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego

Serdecznie zachęcamy do udziału 30 maja w Festynie Rodzinnym z okazji 100 urodzin ks. Jana Twardowskiego - patrona Szkoły Podstawowej w Przyłękach. Organizatorem Festynu jest Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Sołectwo Przyłęki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przyłękach oraz Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Białe Błota - Maciej Kulpa.

Szczegóły na okolicznościowym plakacie. PLAKAT w JPG

Walne Zebranie Członków 09.06.2015

W dniu 9 czerwca 2015 roku odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. Bardzo prosimy o obecność aby móc stwierdzić kworum i przeprowadzić wybory. Szczegóły oraz plan obrad na załączonym plakacie. PLAKAT .jpg Pozdrawiamy

Zarząd Stowarzyszenia

 

Potrzebna pomoc

W dniu 06 maja 2015 roku ok. godz. 17.00 spaleniu uległ dom 4 osobowej rodziny z ulicy Cichej. Zbiórkę pieniężną przeprowadzimy w niedzielę 17 maja po każdej mszy świętej. Można też dokonywać wpłat na konto: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

58 8142 1020 0406 5537 2000 0001

ul. Zabytkowa 5 Przyłęki

obowiązkowo z dopiskiem darowizna dla pogorzelców z ul. Cichej.

Sołtys Przyłęk

Paweł Zuehlke

 PS Do dnia 17 maja 2015 roku zebraliśmy 1550,00 złotych wpłacone na konto Stowarzyszenia i 1670,00 złotych podczas kwesty pod kościołem. SUMA: 3220,00 złotych

W imieniu pogorzelców bardzo dziękujemy!!!

III Rodzinna Majówka Rowerowa 23.05.2015

Dnia 23 maja 2015 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało III Rodzinną Rowerową Majówkę dla społeczności lokalnej.

Licznie przybyłych rowerzystów powitali Prezes Stowarzyszenia pan Paweł Zuehlke i Wójt Gminy Białe Błota pan Maciej Kulpa. Błogosławieństwa rowerzystom udzielił Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta . Obecny był również pan Krzysztof Kocikowski , radny Gminy Białe Błota.

Uczestnicy majówki dotarli do Rezerwatu Przyrody Dziki Ostrów, położonego między Brzozą Bydgoską a Kobylarnią. Przewodnikiem po rezerwacie był pan leśniczy Sławomir Fac, który pomagał zwiedzającym odkrywać piękno tego miejsca. Dla dzieci zorganizowano konkurs przyrodniczy z nagrodami. Później było ognisko na polanie z pieczeniem kiełbasek i chleba oraz śpiewem. Utrudzeni rowerzyści powrócili na boisko środowiskowe przy szkole
w Przyłękach, gdzie odbyło się losowanie roweru młodzieżowego. Szczęście dopisało najmłodszemu uczestnikowi majówki Bartłomiejowi Kosiol, który został posiadaczem jednośladu.

Drobne upominki i pamiątkowe dyplomy otrzymały również dzieci. Nagrodzeni zostali też najstarsi uczestnicy rajdu. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk pan Paweł Zuehlke podziękował sponsorom i wręczył upominki. Pogoda w tym roku dopisała. Wszyscy uczestnicy zadowoleni i uśmiechnięci powrócili do domów.

Zdjęcia dostępne w galerii.

MK

 

następne >>
Wszystkie prawa zastrzeżone - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PrzyłękStrona wykonana przez doNETA.pl