Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk ul. Zabytkowa 5 86-005 Przyłęki
 biuro@przyleki.com.pl
 792-614-770

Aktualności

I Rodzinnna Rowerowa Majówka ,,Kierunek 18 południk''

W dniu 11 maja 2013 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało Pierwszą Rodzinną Rowerową Majówkę pod hasłem „Kierunek 18 południk”.

W rajdzie wzięło udział ponad 80 osób, m.in. rodzice z dziećmi i młodzież szkolna. Zaszczycili nas również swoją obecnością Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta, Pani Dyrektor naszej szkoły Alicja Włodarczak, Pan Jerzy Kacprzak sołtys Przyłęk z małżonką.
Rajd otworzył Prezes Stowarzyszenia Pan Paweł Zuehlke, prosząc księdza Proboszcza o błogosławieństwo uczestników majówki.

Mimo deszczowej pogody nieutrudzeni rowerzyści pokonali trasę biegnącą przez malowniczo położone tereny leśne i dotarli do Nowego Smolna, do oznakowanego miejsca przecięcia się 53 równoleżnika i 18 południka oraz Kamiennych Kręgów tzw. Czerwieniaka. Wspaniałym przewodnikiem po okolicy był Pan Leśniczy Sławomir Fac, który ciekawie opowiadał uczestnikom o walorach przyrodniczo – geograficznych oraz o historii tego wyjątkowego miejsca. Dzieci wzięły udział w minikonkursie i otrzymały nagrody – piłki.
Na uczestników przy obelisku na polanie czekał poczęstunek. Na zakończenie rajdu każdy otrzymał wylosowany wcześniej upominek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i naszym sympatykom za mile spędzony wspólnie czas oraz naszym sponsorom. Sponsorem strategicznym imprezy była Pomorska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy. Sponsorami wspierającymi: FRISTOM Tomasza Frieske, P.U.H. TOM-BUD Tomasza Gąseckiego, Z.U.H. MOTOR CAR Tomasza Przybyła i Łukasza Fiałkowskiego, Cukiernia Finezja Anny i Grzegorza Kiełczyńskich, Sklep ABC w Przyłękach.

Małgorzata Komórek

Przeglądy kominarskie 2015

W dniach 9-12 października 2015 roku blisko 70 rodzin z Przyłęk skorzystało z promocyjnego przeglądu kominiarskiego wykonanego przez mistrza kominiarskiego Pana Bogusława Pika. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i nawet po jej zakończeniu telefon stowarzyszenia ,,się grzał'' gdyż kolejni właściciele posesji chcieli skorzystać z tej oferty. Bardzo się cieszymy, że oferta przypadła mieszkańcom do gustu i ich zainteresowała. W kolejnym roku przystąpimy do przeglądów już pod koniec września, widząc jak duże jest zainteresowanie ze strony mieszkańców.

Magdalena Zuehlke

Pierwszy Rodzinny Marsz Nordic Walking ,,Kierunek Prądki'' 11.10.2014

W dniu 11 października 2014 roku odbył się Pierwszy Marsz Nordic Walking. 20 osobową grupą wyruszyliśmy ze Szkoły Podstawowej imienia księdza Jana Twardowskiego w Przyłękach do Prądek. Zwiedziliśmy tunel aerodynamiczny oraz przy ognisku upiekliśmy kiełbaski i skosztowaliśmy rogale. Następnie powróciliśmy innym, również bardzo malowniczym szlakiem do Przyłęk. Bardzo dziękujęmy za profesjonalny instruktaż ,,chodzenia z kijkami'' oraz przeprowadzoną rozgrzewkę przez Panią instruktor Małgorzatę Zuskę. Dziękuję również za gościnę Radnemu Gminy Białe Błota Panu Dariuszowi Makowskiemu. Zdjęcia z Marszu dostępne są na stronie Pana Andrzeja Kubiaka któremu za udział oraz liczne zdjęcia również bardzo dziękujemy: https://plus.google.com/107363830838243073336/posts/cokwxqxgWvu

Roboty budowlane na byłych terenach ,,po rzeźni''

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców zaniepokojonych robotami budowlanymi-rozbiórkowymi, na terenach po rzeźni, ustaliliśmy w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy, że prace te wymuszone są decyzją administracyjną Nadzoru Budowlanego Starostwa Powiatowego. Istniało duże ryzyko wypadków osób wchodzących na w/w teren .

Właściciel terenu Firma Ptak rozbiera stare zabudowania. W Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy do tej pory nie wpłynęło żadne zgłoszenie o pozwolenie na budowę. Będziemy bacznie przyglądać się temu tematowi i Państwa na bieżąco informować.

Pozdrawiam

Paweł Zuehlke

XXII Gminne Święto Latawca w Przyłękach - 13.09.2014

 

Wśród nagrodzonych w konkursie lotów znaleźli się:

  • KATEGORIA – KLASY „0”

1 miejsce: Maja Bałażyk i Szymon Chrupkowski

2 miejsce: Iga Wełnicka

3 miejsce: Nicola Budnik i Zofia Czamajło

  • KATEGORIA – KLASY „I”

1 miejsce: Jakub Kiełczyński, Maja Okraska, Julia Laskowska

2 miejsce: Jan Dąbrowski, Oliwia Tkacz, Jakub Wize

3 miejsce: Wiktoria Ziębicka, Bartek Szymoszyn, Zofia Rudowska

  • KATEGORIA – KLASY „II - III”
  • KATEGORIA – KLASY „V”

1 miejsce: Anastazja Lewandowska i Mikołaj Fiedorowicz PUCHAR za najbardziej oryginalny latawiec!

2 miejsce: Natalia Konarkowska

3 miejsce: Aleks Grzesiński

  • KATEGORIA – KLASY „IV”

1 miejsce: Zuzanna Stefańska PUCHAR za najwyższy lot!

2 miejsce: Mateusz Frieske

3 miejsce: Hubert Selerzyński i Julia Wróblewska

1 miejsce: Jakub Zuska PUCHAR za najdłużej trwający lot

2 miejsce: Zuzanna i Kaja Maciejczyk

3 miejsce: Aleksandra Korzeb

  • KATEGORIA – KLASY „VI”

1 miejsce: Mateusz Lewandowski PUCHAR za najwyższy lot!

2 miejsce: Wiktoria Kuchcińska PUCHAR za najbardziej oryginalny latawiec!

3 miejsce: Tadeusz Bugalski

PUCHAR WÓJTA GMINY BIAŁE BŁOTA zdobyła Aleksandra Zuehlke.

Imprezie towarzyszyły atrakcje dla dzieci, biesiada przy ognisku i kawiarenka   z domowym ciastem oraz pełnymi witamin owocami.Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy w Przyłękach nigdy nie zawodzą i włączyli się, jak co roku, w udekorowanie domków oraz zorganizowanie poczęstunku.

Sponsorami nagród byli: Pani Katarzyna Kirstein – Piotrowska – Wójt Gminy Białe Błota, Sołtys – Pan Jerzy Kacprzak i Rada Sołecka Przyłęk, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk oraz Rada Rodziców SP w Przyłękach.

Wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy i organizatorom serdecznie dziękujemy  i do zobaczenia za rok.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Przyłękach

I.Osesek

Gazyfikacja wsi Przyłęki w gminie Białe Błota

Drodzy Państwo!

Na  zebraniu wiejskim w dniu 10.09.2014 roku w którym uczestniczył przedstawiciel Polskiej Spółki Gazownictwa Pan Piotr Czerniejewski - Kierownik Działu Przyłączania, dowiedzieliśmy się, że aby skutecznie móc przeprowadzić gazyfikację wsi Przyłęki w latach 2017 i kolejnych, należy złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych. Wniosek jest w załączniku. Dodatkowo obowiązkowo dołączamy jakąkolwiek mapkę geodezyjną lokalizującą Państwa posesję.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Przyłękach 27.06.2014

Zapraszamy rodziców oraz uczniów na zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach.

27 czerwca 2014r

  • 8.45 – Zbiórka na boisku szkolnym
  • 9.00 – Msza Święta w Kościele p.w. NMP w Przyłękach
  • 10.00 – Zakończenie roku szkolnego dla klas I-VI na boisku szkolnym

Zakończenie roku szkolnego dla dzieci z grup przedszkolnych „zerówki” odbędzie się w czwartek 26 czerwca o godz. 17.00 na boisku szkolnym.

Festyn Rodzinny ,,PRZYSZŁOŚĆ IDZIE PRZEZ RODZINĘ'' 31.05.2014

Po raz kolejny 31 maja br. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach wraz z Sołtysem oraz Radą Sołecką Przyłęk zorganizowała Festyn Rodzinny pod patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich.

Aura pogodowa początkowo nie sprzyjała wspólnej zabawie, jednakże najwytrwalsze rodziny doczekały się w godzinach wieczornych wspólnej biesiady przy ognisku.

Sponsorami imprezy byli: Wójt Gminy Białe Błota Pani Katarzyna Kirstein- Piotrowska, ks. Proboszcz Zdzisław Lahutta, Firma HEL – WITA Sp. z o.o. Pan Igor Jakubowicz, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Rada Rodziców Szkoły Podstawowe im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach, Białobłockie Centrum Kultury, Pan Sławomir Fac Leśniczy Leśnictwa Smolno PZU.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rodzinnej biesiady w wydaniu kameralnym w galerii.

Bardzo dużo zdjęć dostępnych pod linkiem Pana Andrzeja Kubiaka https://plus.google.com/107363830838243073336/posts/Ju5o2CGhnUk

II Rodzinna Majówka Rowerowa ,,18 Południk - Stare Borostwo''

W dniu 10 maja 2014 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało Drugą Rodzinną Majówkę Rowerową pod hasłem „ Kierunek 18 południk – Stare Borostwo”.

W rajdzie wzięło udział ponad 100 osób w tym 55 dzieci, m.in. rodzice z dziećmi i młodzież szkolna. Zaszczycili nas również swoją obecnością Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta, Pani Dyrektor naszej szkoły Alicja Włodarczak, Radny Powiatowy Pan Andrzej Kubiak z małżonką, Radny Gminy Białe Błota Pan Krzysztof Kocikowski, Pan Jerzy Kacprzak sołtys Przyłęk z małżonką, oraz Sołtys Brzozy Pan Waldemar Owczarzak z małżonką. Rajd otworzył Prezes Stowarzyszenia Pan Paweł Zuehlke.

                    

II Nasze Przyłęckie Kolędowanie i Pierwszy Orszak Trzech Króli w Przyłękach

W dniu święta Trzech Króli w Przyłękach odbyło się już po raz drugi „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku„ oraz zorganizowano pierwszy Orszak Trzech Króli. Imprezę wspólnie przygotowali Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i Sołectwo Przyłęki. Trzej Królowie, w barwnych strojach, przejechali bryczką główną ulicą Przyłęk, aby dotrzeć na boisko szkolne, gdzie oczekiwali ich licznie zgromadzeni mieszkańcy i zaciekawione dzieci. Monarchów powitała uroczyście pani dyrektor szkoły Alicja Włodarczak. Królowie wyjaśnili zebranym, skąd przybywają. Później częstowali dzieci cukierkami.

następne >>
Wszystkie prawa zastrzeżone - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PrzyłękStrona wykonana przez doNETA.pl